Június 15-én haladt át településünkön a Tour de Hongrie Magyar Kerékpáros Körverseny. A versenyről az M4 napi 2 órában élő közvetítést sugárzott, valamint az Eurosport csatorna révén a világ több mint 150 országába jutott el a közvetítés a verseny ideje alatt minden nap. A versenyről rengeteg légifelvétel jelent meg a műsorban, ahol lehetőség nyílt részünkre, hogy egyedülálló és megismételhetetlen „élőképet” alkotva népszerűsítsük településünket és megmutassuk magunkat, Parádot a nagyvilágnak, a TV nézőknek. Erre az eseményre hívtuk a templom előtti térre azokat, akik szívesen vettek részt egy általunk tervezett „élőkép”-ben, vagy csak szurkolóként biztatták az elhaladó kerékpáros mezőnyt. Fantasztikus hangulatú szurkolás részesei lehettünk ezen az igen forró délutánon. Köszönet Csortos Ibolyának és a Kis Palóckának, a Palócbokrétának, mindazoknak, akik vállalták, hogy viseletet vesznek a nagy meleg ellenére, hogy részesei legyenek az élőképnek, és mindenkinek, aki eljött szurkolni. Köszönjük Farkas Gittának az eseményről készített Tour de Hongrie PARÁDON című kisfilmjét.